Pierścionek z Perłą

Delikatny, uroczy, z lekką nutą elegancji retro.
Pierścionek, Naturalna Perła, Cyrkonie, Złoto 14K.


Bransoletka z Koralem

Prostota tradycyjnych wzorów i wyrazistość szlachetnych materiałów.
Bransoletka, Koral naturalny i Złoto 14 K.

Aksamitny Rubin Gwiaździsty i Diamentowa Markiza

Moc rubinu, błysk jego gwiazdy i blask diamentów. Niezwykle piękny, wyrazisty i wyjątkowy pierścionek, który podkreśla urodę i siłę osoby go noszącej.

Rubin to jeden z najbardziej wyjątkowych kamieni szlachetnych, od starożytności symbol miłości i namiętności. Przez swoją płomienną barwę kojarzony z krwią i życiem i określony jako kamień szczęścia i mocy. Rubin jest jednym z najtwardszych minerałów po diamencie oraz jednym z najsilniej oddziaływających kamieni, dodając odwagę i zwiększając pewność siebie.
Rubin gwiaździsty to rzadki kamień wykazujący niezwykły efekt optyczny. Asteryzm występuje gdy promienie światła ulegają rozproszeniu wewnątrz kamienia i ujawniają refleks w formie wieloramiennej gwiazdy, która zmienia położenie wraz ze zmianą kierunku światła.


Agat i Begonie

Agat uchodzi za symbol bogactwa i długiego, udanego życia.
Wzmacnia wiarę w siebie i wytrwałość, dodaje radość i odwagę.
Agat zielony oprócz właściwości zwykłego agatu, jest kamieniem równowagi emocjonalnej. Sprzyja elastyczności w myśleniu i pomaga przy podejmowaniu ważnych decyzji.


Pierścionek Złoty z Agatem

Obrączki

Wyjątkowe obrączki na specjalne zamówienie.
Dla twórczych, utalentowanych i pozytywnie zakręconych przyjaciół.
Białe Złoto 14K i Heban.

Obrączki ślubne to wyjątkowy rodzaj biżuterii, dla wielu jedyna biżuteria noszona codziennie, przez wiele lat. Symbol miłości i wierności ma być trwały, wygodny i piękny.
W Pracowni od lat i z pasją tworzymy ślubne obrączki. Zamawiając obrączki w naszej Pracowni, macie wyjątkową możliwość personalizacji obrączek, dostosowania ich do swojego pomysłu i swoich wymagań. Decydujecie nie tylko o wyborze kruszcu ale także o następujących parametrach:
- Wzór: klasyczny lub oryginalny na podstawie Waszego pomysłu.
- Kolor: jednolity, wielokolorowy lub wzbogacony kamieniami naturalnymi np. brylantami.
- Unikatowy i niepowtarzalny: ważny dla Was motyw lub napis grawerujemy precyzyjne i bez dodatkowych kosztów.
- Materiał: zależy Wam żeby obrączki były wykonywane ze złota powierzonego przez Was? Złoto przekazane nam jako surowiec może być dowolnej próby i w dowolnej postaci. Dokładnie i pewnie oszacujemy jego wartość i ustalamy najbardziej korzystną cenę.

Pierścionek z Diamentami

Pierścionek - Diamenty, Białe Złoto 14 K
Trzy przeplatające się kręgi.
Prosto. Romantycznie. Ponadczasowo.

Biżuteria Bespoke

Biżuteria Bespoke. Kolczyki Szarotki / Białe Złoto 14K, Diamenty, Szafir Naturalny.

Katarzyna przyszła do Pracowni szukając biżuterii do wyrazistej kreacji wybranej na wyjątkową okazję. Katarzyna wybrała wzór szarotki i zdecydowała się na najbardziej szlachetne wykonanie - blask diamentów podbija piękną głęboką barwę szafira w eleganckiej oprawie z 14 karatowego białego złota.

Zamawiając biżuterię w Pracowni, masz możliwość dostosowania wybranych wzorów do swoich wymagań lub tworzenia unikatowej biżuterii według własnego projektu. Pomagamy przełożyć Twoją wizję na rzeczywisty projekt i wykonujemy go z dbałością o najwyższą jakość.
Dzięki wieloletniego doświadczenia na rynku jubilerskim i współpracy z starannie dobranymi partnerami w zakresie gemmologi gwarantujemy najwyższą jakość oferowanych przez nas kamieni szlachetnych.

Czerwony Koral

Naturalny koral jest najbardziej charakterystycznym elementem biżuterii góralskiej. Pokazuje całe swoje urzekające piękno, ciepło barwy i aksamitno–matowy połysk w klasycznych złotych oprawach w „orle pazury”.


W wielu kulturach koralowi przyznawano specjalne opiekuńcze właściwości, które miały chronić przed złymi duchami i truciznami. Natomiast biżuterię z koralu noszono jako talizmany.
Koral symbolizuje radość życia i pomaga dostrzegać jego dobre strony. Czerwony koral wzmacnia kreatywność, namiętność, romantyczną miłość, optymizm i entuzjazm. Koral wpływa odżywczo na organizm, wspomaga przy anemii, chorobach krążenia i serca, oczyszcza organizm.
Nosząc koral lepiej poznajemy samych siebie oraz wnosimy odrobinę harmonii i piękna do naszego codziennego życia.

Ręcznie wykonane kolczyki z 14-karatowego złota i naturalnych korali.
Jubilerska precyzja, ponadczasowe piękno.


Biżuteria Męska

Męska biżuteria wykonana ręcznie w Pracowni: spinki do mankietów, spinka do koszuli góralskiej oraz pasek góralski.


Szlachetna - srebro wysokiej próby, matowe wykończenie.
Unikatowa - ręcznie wykonanie przy użyciu tradycyjnych metod rzemieślniczych.
Uniwersalna - pasuje do casualowych stylizacji oraz do bardziej formalnego ubioru.
Spersonalizowana - pełna możliwość wyboru szczegółów wykończenia.

 

Biżuteria Myśliwska


Kult trofeów myśliwskich to zjawisko bardzo stare. Myśliwi w pradziejach przypisywali trofeom rolę mistyczną. Świadczące o potędze i pięknie zwierza, miały bronić ich zdobywcę przed niebezpieczeństwami, oddając mu jak gdyby część odwagi i siły pokonanego zwierza. Kolejna funkcja ozdób myśliwskich to świadectwo myśliwskiej sprawności zdobywcy trofeum. Niektóre trofea, np. grandle, kęsy, pęczki piór z chybu, są surowcem do wyrobu myśliwskiej biżuterii i ozdób, przypinanych do kapeluszy. Przyjmuje się, że myśliwy, który nie chce się stroić w cudze piórka, do kapelusza przypina ozdoby wykonane wyłącznie z trofeów przez siebie zdobytych.


W epoce broni palnej, w okresie, gdy polowanie jest już zajęciem mniej niebezpiecznym, emocjonalny i duchowy stosunek do trofeów jest sprawą indywidualną, nie objętą przepisami. Dla mnie, jest to sprawa mocno dyskusyjna.
Myślę jednak, że każde trofeum wymaga szacunku, okazanego przez właściwe wyeksponowanie, bo każde trofeum jest pogłosem przyrody, w którym najważniejszą rolę pełnią zwierzęta.

 

Ręcznie wykonane tulejki do kapeluszy myśliwskich. Srebro i pozłacane elementy

Kolczyki Niezapominajki

Niezapominajki ręcznie wykonane - srebro, cyrkonia, emalia.


Wolisz inny kolor niż niebieski? Masz ulubiony kamień, który chcesz nosić w codziennej biżuterii? A może szukasz pomysłu na wyjątkowy prezent w przystępnej cenie?


Dostosujemy te urocze, drobne i praktyczne i kolczyki według Twojego pomysłu. Będą pasować do Twojego nastroju, ulubionego koloru, nowego koloru włosów na wiosnę!

Kolczyki Szarotki

Szarotka alpejska to wyjątkowy kwiat, w Polsce występuje tylko w Tatrach i jest prawnie chroniona przed zerwaniem.
Skalna gwiazda, delikatna z wyglądu lecz nadzwyczaj trwała i odporna. Uznawana za symbol szlachetnej czystości i niewinności nazywana jest także kwiatem nieśmiertelnym.


W legendach ludowych przypisywano szarotce magiczną moc i właściwości lecznicze. Uważano, że odnalezienie kwiatu szarotki przynosi szczęście, sukces i daje siłę. Obecnie wiadomo że szarotka posiada właściwości wzmacniające, antyoksydacyjne, antystresowe, tonizujące, przeciwzapalne i regenerujące.
 


Moc symboli i siła szlachetnych metali - ręcznie wykonane szarotki srebrne z pozłacanym kwiatostanem.

Parzenica - Kolczyki i Zawieszka

Parzenica - charakterystyczny wzór dla zdobnictwa góralskiego, oparty na motywie Serca.
Serce jest uniwersalnym symbolem, jednym z najważniejszych dla wszystkich kultur, od tych starożytnych po współczesną popkulturę.
Serce jest synonimem miłości, miłosierdzia i współczucia, radości i smutku. W wielu religiach jest również symbolem sumienia i odwagi moralnej, źródłem oświecenia duchowego, prawdy i inteligencji.

Wedle niektórych dawnych wierzeń bogowie zaczynali akt stworzenia od swego serca. Dla starożytnych Egipcjan serce było istotą człowieczeństwa; Aztekowie w sercu lokowali elementy wszystkiego, co najszlachetniejsze, najważniejsze i najgłębsze. Alchemicy traktowali serce jako obraz słońca w człowieku, niczym złoto będące obrazem słońca na ziemi.
W Biblii serce jest „wewnętrznym człowiekiem” – człowiek patrzy oczami, Bóg patrzy w serce. Serce w przenośni biblijnej jest również kwintesencją odwagi i zdecydowania zarówno w kwestii przekonań, jak i zamierzeń.

Kolczyki i Zawieszka. Srebro 925, ręcznie wykonane.

Z Jedwabnego My ...

Wystawa biżuterii nowoczesnej, której inspiracją jest wydarzenie z 1941 r. w Jedwabnem w aspekcie człowieczeństwa, sumienia oraz historycznych wydarzeń na świecie.

 

Wystawa będzie prezentowana w ramach międzynarodowych targów biżuterii La Joya Barcelona od 9 do 11 pazdziernika 2014 roku. Następnie wytawa będzie pokazana w La Basilica Galeria w Barcelonie, od 14 pazdziernika do 6 stycznia 2015 roku.

Wypas

W Galerii pełny wypas.

Pomysł Marii Jamińskiej wyrzeźbił Przemysław Wańczyk. / Kamienie, srebro. /

Obraz namalował Jacek Szembel.


Użytkowo

Zestaw obrączek na serwetki z czarnego dębu i srebra.
Realizacja tego zamówienia była możliwa dzięki współpracy z Jasiek Krzysztof Jr który pięknie toczył drewniane pierścienie.

Drzewo

   7 sierpnia 2012 roku w Galerii Miejskiej im Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem odbył się wernisarz wystawy  „Drzewo”. Był to finał wspólnego projektu Tatrzańskiego Parku Narodowego i Galerii Miejskiej w Zakopanem.

  Zimą 2011 roku na terenie zespołu dworsko–pałacowego w Kuźnicach został ścięty uschnięty i grożący powaleniem przez wiatr, zabytkowy jesion. Jego elementy zostały rozdysponowane pomiędzy dwunastu, zaproszonych z całej Polski, projektantów. Do współpracy został również zaproszony fotografik, który na przełomie wiosny i lata dokumentował procesy zachodzące w tym czasie w lasach Tatrzańskiego Parku Narodowego.

   W ten sposób powstały dwie kolekcje: fotografii i obiektów przestrzennych o użytkowym charakterze, które w zestawieniu odnoszą się do specyficznej złożoności i wartości zagadnienia przemiany w kontekście natury i kultury.

Pozostającym w tle historii spiritus movens projektu jest postać Władysława hr. Zamoyskiego, którego materialną spuścizną są zarówno poważne obszary Tatrzańskiego Parku Narodowego, jak i budynek, gdzie mieści się Galeria Miejska w Zakopanem.
   W wystawie udział wzieli: BETON: Marta Rowińska, Lech Rowiński, Maciej Gąsienica Giewont, Jarosław Hulbój, Paweł Jasiewicz, KOMPOTT: Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski, Gabriela Kowalska, Jadwiga Majerczak Żmidzińska, Marek Majerczak, Tomasz Opania, Jerzy Sarkowicz, Piotr Stolarski, Przemysław Wańczyk, WZOROWO: Agnieszka Bar, Karina Marusińska. 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

A FA czyli DRZEWO w Budapeszcie.

Tatrzańskie Stowarzyszenie Kanioningowe

Projekt odznaki identyfikacyjnej dla Tatrzańskiego Stowarzyszenia Kanioningowego.
Idea zanaku, koncepcja oraz szkic -Jacek Broński
projekt graficzny, przestrzenny i realizacja - Przemysław Wańczyk

Speleoklub Tatrzański

Projekt odznaki identyfikacyjnej dla Speleoklubu Tatrzańskiego
re design znaku -Michał Parczewski
projekt przestrzenny i realizacja - Przemysław Wańczyk

Szkatułka - zlecenie indywidualne

Szkatułka swoją formą nawiązuje do wyrobów sztuki złotniczej rodem z secesji. Wykonana w całości ze złota z oprawionymi w białym złocie diamentami.

Projekt i wykonanie Wojciech Wańczyk

Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach.

Projekt i realizacja relikwiarzy dla Św.Jacka ibł. Jana Pawła II - Wojciech i Przemysław Wańczyk .
Konsultacje twórcze oraz fotografie Jan Wierzejski.

100% popatrz

  10 marca 2012 roku o godz. 16.30 w Leszczynach (10 km od Zakopanego) odbył się wernisarz wystawy 100% popatrz.
   Wydarzenie w którym łączy się sztuka z designem, architektura z krajobrazem, ludzie z przestrzenią. To sytuacja , kiedy kultura i sztuka wychodzą z ram miejskich , wkraczając w zabudowę wiejską i otwartą przestrzeń. Przestrzeń, w której pora dnia i roku , odgrywają szczególną rolę w życiu ludzi i przyrody. Wystawa „100%” oparta jest na tożsamości regionalnej, poprzez myśl, kulturę, tradycję i krajobraz górski. To nie tylko prezentacja prac konkretnego kierunku w sztuce czy w projektowaniu , lecz stan rzeczy, w którym działania poszczególnych twórców z grupy POPATRZ składają się na pewne dzieło całościowe. Prezentowane prace są dedykowane, wpisane w konkretny kontekst. Są to działania podjęte ZARÓWNO w przestrzeni , JAK i dla przestrzeni, w ujęciu czasu, czyli konfrontacja przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.   

    W wystawie udział wzieli: Aleksandra Baczyńska, Magdalena Ciszewska - Rząsa, Izabela Chamczyk, Zuzanna Dembiec, Szymon Hornowski, Jarosław Hulbój, Sławomir Kardaś, Marcin Kin, Elżbieta Krzemińska - Owczarz, Leszek Nagrabecki, Marcin Rząsa, Jerzy Sarkowicz, Anna Schumacher, Sandro Truchan, Przemysław Wańczyk, Jan Wierzejski.

Delikatesy filmowe.
link do reportarzu
http://www.delikatesyfilmowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=72%3A100-grupy-popatrz&catid=1%3Anewsy&Itemid=8 

Dorota Wróblewska blog.
http://dorotawroblewskablog.pl/polecam/grupa-patrz/